Vyberte stránku
Jan Albrecht - Wim Hof instruktor - Meditace

Meditace – v čem pomáhá a jak začít

Říj 2, 2022 | Dech, Meditace

Meditace je skvělý a účinný způsob, jak zpomalit a zmírnit zběsilý stav mysli, do kterého se často díky vnějšímu světu potápíme. Každý může tohoto vnitřního klidu dosáhnout a začít praktikovat meditaci, aby našel novou úroveň svého já – tu skutečnou a opravdovou. Nejdůležitější, jako u většiny seberozvojových praktik, je kázeň a pravidelné provádění meditačních cvičení. Jak řekl Wim “dám ti lopatu a naučím tě s ní zacházet. Zbytek je na tobě”.

Cítíte a poznáváte, že je vaše mysl často roztěkaná a pravidelně přemýšlíte a vytváříte příběhy – ať už jde o povinnosti v práci nebo o osobní život. Meditace vám umožní být v přítomném okamžiku, což je časový rámec spojený se šťastnými pocity. Může zvýšit vaši pozornost a bojovat proti bloudění mysli a přílišnému přemýšlení. Meditace ti pomůže zůstat soustředěný a ignorovat rušivé vlivy kolem vás.

Jan Albrecht - Wim Hof instruktor

Meditace jako trénink mozku

Stejně jako je cvičení dobré pro vaše tělo, pomáhá meditace kultivovat a trénovat tvoji mysl. Řada studií ukázala, že při meditaci jste schopni ovládat své vnitřní prožívání. Meditace však není lékem na psychické stresové poruchy, zcela nepochybně však je ideální prevencí. Má mnoho mimořádných přínosů pro lepší náladu a celkovou pohodu. Již několik minut meditace denně vám může pomoci zklidnit mysl a ochránit ji před silnými myšlenkovými vzorci, které nás občas provází.

Kromě toho má meditace také mnoho výhod pro váš mozek. Meditace posiluje nervová spojení ve vašem mozku a může doslova změnit konfiguraci těchto sítí. Při pravidelné meditaci můžete dosáhnout zdravější neurobiologie, která přispívá k většímu pocitu pohody, snižuje duševní stres a umožňuje vám získat lepší soustředění. Existuje již několik studií, že pomocí meditace lze vizualizovat a tvořit to, co nás potká ve vnějším světě.

Albrechťák - Jan Albrecht - WimHof

Udržujte svůj mozek mladý

Pomocí meditace můžete udržet svůj mozek mladý. Lidský mozek se přirozeně začíná zhoršovat po dvacítce. Pomocí meditace si však můžete tento proces výrazně zpomalit či dokonce zvrátit. Je prokázáno, že meditace zahušťuje prefrontální kůru mozkovou. To je část mozku, která řídí mozkové funkce vyššího řádu, jako je soustředění, uvědomování a rozhodování. Hloubkový výzkum odhalil, že při meditaci se funkce mozku vyššího řádu posilují, zatímco činnosti mozku nižšího řádu se snižují. Jinými slovy, jste schopni trénovat svůj mozek tak, aby byl silný a zdravý. Jistá neuroložka v jedné ze svých studií zjistila, že zkušení meditující ve věku 40-50 let mají zdravě zachovanou čelní kůru mozkovou a mají stejné množství šedé hmoty jako průměrný 20-30letý člověk.

Začněte s meditací

Když chcete začít s meditací jako nezkušený praktikant, potřebujete odhodlání, protože výsledky meditace nejsou okamžité. Nejdůležitější je cvičit pravidelně. Jakmile však začnete praktikovat, rychle pocítíte přínosy. Meditace má pozitivní vliv na vaši duševní pohodu, zlepšuje paměť a pozornost a zvyšuje hladinu serotoninu. Meditační cvičení jsou velmi jednoduchá a nepotřebujete k nim žádné zkušenosti ani další vybavení. Stačí se jednoduše posadit do pohodlné polohy a začít se soustředit na svůj dech. Když se vaše pozornost odchýlí, jemně vraťte myšlenky zpět k dechu. Existuje nespočet metod, jak si pomocí meditace vytvořit zdravý mozek a tělo.

Jak začít

Z mého pohledu je nejlepším způsobem jak začít jim Wim Hof metoda. Při praktikování metody Wim Hof můžete převzít kontrolu nad svým vlastním tělem. Stoupenci metody uvádějí mnoho výhod pro duševní zdraví, například lepší spánek, více energie a zvýšenou vůli. Když se s metodou seznámíte, je snadné začlenit její principy do své každodenní rutiny. Vyzkoušejte si zdravotní přínosy na vlastní kůži a začněte praktikovat ještě dnes! Samozřejmě tím nejlepším startem je základní workshop, kde všechno lépe pochopíte v mnohem kratším čase a pomocí vedeného dýchání ve skupině ochutnáte jak vlastně taková meditace vypadá a jak ji praktikovat na pravidelné bázi. V nepřeberném množství technik a postupů má WHM jedno nesporné prvenství, a to je v kategorii srozumitelnosti, dostupnosti a efektivitě.

0 komentáøù